Úžitovký trávnik pre voľný čas a relax

Úžitkový trávníkTrávnik, ktorý bude súčasťou vášho každodenného života v záhrade, hravo odolá loptovým či iným hrám, nevadí mu vysedávanie na deke a opaľovanie sa. Znesie aj krátkodobý výpadok pravidelnej starostlivosti vo forme hnojenia či nepravidelné kosenie.

Neprekážajú mu ani veľké horúčavy, no v tom prípade musí byť kvalitne zalievaný. Jeho odolnosť je daná tým, že odrody použité v týchto trávnikoch majú hrubšie steblá ako tie u okrasných trávnikov a nie sú tak háklivé na podnebie a údržbu. Napriek tomu, že rast trávy je oveľa rýchlejší, frekvencia kosenia je raz za sedem dní, pričom výška kosenia je v rozmedzí 2,5 až 3,5 cm. V zmesiach pre každodenné či športové trávniky sú najpoužívanejšie odrody Lipnice, Mätonohu alebo Timotejky.

Tieto odrody sa používajú aj na tenisových kurtoch alebo futbalových ihriskách. Úžitkové trávniky sa nevyznačujú takým efektom jednoliatosti ako okrasné trávniky, pretože steblá nie sú tak jemné, ale kvalitnou kosačkou a vhodnou technikou kosenia sa dá tomuto efektu priblížiť.

Cenová kalkulácia