Okrasný trávnik - pýcha Vašej záhrady

Trávnik dobre známy z anglických filmov, dokonale upravený, žiarivo zelený, bez jediného nedostatku, trávnik vyrážajúci dych na prvý pohľad a vzbudzujúci obdiv. Takýto trávnik je dielom skúsených záhradkárov. Vyžaduje si veľmi veľa starostlivosti, času a bohaté skúsenosti. Je tvorený z veľmi jemných tráv rastúcich na husto, aby bol docielený efekt koberca a jednoliatosti.

Najpoužívanejšie sú rôzne druhy Psinčeka alebo Kostravy. Takýto druh trávnika sa hodí do okrasných záhrad, kde sa nepredpokladá veľká záťaž, vo forme hier na trávniku alebo prechádzok či bicyklovania, pretože by sa rýchlo znehodnotil vyšliapaním. Predtým než sa rozhodnete pre tento druh trávnika, odporúčame zvážiť všetky fakty, ktoré tento druh obnáša. Starostlivosť o takýto trávnik je komplikovaná. Takýto druh trávnika si vyžaduje prvotriednu starostlivosť. Napriek tomu, že rastie pomalšie, treba ho kosiť v pravidelných intervaloch na nižšiu úroveň (v rozmedzí 1,2 až 2cm, v závislosti od ročného obdobia) asi každých 5 dní, aby sa zabránilo prerasteniu drsnejších druhov a zamedzilo tak v raste nových jemných výhonkov.

Odrody Psinčeka a Kostravy ťažšie odolávajú horúčavám, takže ich treba pravidelne zalievať. Takisto sú náchylnejšie na rôzne choroby v prípade krátkeho zanedbania starostlivosti vo forme nepravidelného hnojenia a odburiňovania či prevzdušňovania. V prípade, že ste sa rozhodli pre tento typ, k dosiahnutiu dokonalého pásikavého efektu odporúčame zvoliť vretenovú kosačku, ktorou dosiahnete najpresnejší rez stebiel, čím sa starostlivosť o trávnik dostáva na úplne inú úroveň, keďže vretenové kosačky sú väčšinou bezmotorové, prípadne elektrické no bez pojazdu, majú menší záber a frekvencia kosenia sa odporúča každé 3 - 4 dni.

Cenová kalkulácia